logo_pro fb
1 2 3 4 5 6 7

kde jste

Naši lidé

Z čeho budete mít radost

Vážení občané města Strakonice, vážení občané obcí Nový Dražejov, Starý Dražejov, Virt, Modlešovice, Střela a Hajská. V ODS říkáme jasně a srozumitelně, co pro Vás v příštím volebním období uděláme. Skládat účty budeme jen Vám, a proto Vy rozhodnete.  

Naším primárním cílem je vyvážený růst Strakonic jako místa příjemného pro bydlení našich občanů, kde najdou dostatek zajímavých pracovních příležitostí, kde budou jejich děti mít dostatek možností pro své budoucí vzdělání, a to od učňovských oborů až po kvalitní střední školy. 

Neslibujeme zázraky, na to jsme dostatečně odpovědní, ale nabízíme konkrétní kroky popsané níže, které by pomohly k postupné realizaci našich záměrů. Těchto cílů rádi dosáhneme ve spolupráci s ostatními politickými subjekty, neboť podstatná je jejich realizace a ne pochybná „sláva“ autorů myšlenek.  

Zavedeme SENIOR TAXI

Dostat se včas a pohodlně k lékaři a zase zpět, může být pro seniory velkým problémem. MHD je sice určitým řešením, ale ne pro všechny. Zavedeme proto novou službu SENIOR taxi, které odveze naše seniory za zvýhodněnou sazbu k lékaři.

Vyřešíme situaci hotelu Bavor

Prázdný a chátrající hotel Bavor a jeho neutěšené okolí je velkou ostudou města Strakonice. Již nelze dále čekat. My v ODS zahájíme jednání se stávajícími vlastníky hotelu a najdeme cestu, jak nejen hotel, ale celý prostor znovu uvést v život.

Zrychlíme výstavbu silnic a chodníků

Také jste v poslední dnech stáli v našem městě v kolonách? My v ODS se domníváme, že rychlost se kterou se u nás ve městě staví je nedostatečná. Stavební firmy dostávají zbytečně mnoho času na provedení díla, takže na mnoha stavbách je v některých obdobích i totální nečinnost. Výsledkem toho jsou zcela zbytečně dlouhé uzavírky a z nich plynoucí kolony a dopravní zácpy. V příštím období chceme nejen opravovat, ale i zkrátit dobu výstavby a snížit tak délku trvání omezení a uzavírek.

 

Osadíme chytré lavičky

U nás v ODS chceme město Strakonice moderní. Jednou ze známek modernosti je možnost připojení k internetu. V našem městě chceme proto umožnit připojení k veřejné wifi síti všem našim občanům i návštěvníkům města, a to na veřejných prostranstvích, ve veřejně přístupných budovách města i na sportovištích. Dále pak osadíme minimálně chytré 4 lavičky ročně. V místech osazení laviček tak bude možné dobít mobilní telefony a připojit se k internetu.

Nehádáme se a mluvíme se všemi

Znáte to, když přijdete na Zastupitelstvo města Strakonice... S námi je to jiné - nehádáme se a mluvíme se všemi.

 

Podpora Hospice sv. Markéty Strakonice

Věděli jste, že 78% lidí v ČR si přeje zemřít doma? Bohužel většinou umíráme v nemocnicích nebo ústavech sociální péče. Vítáme proto vznik Domácího hospice sv. Markéty Strakonice (www.hospicmarketa.cz) a obyvatelům Strakonic, kteří se rozhodnou strávit své posledních chvíle v domácím prostředí za dopomoci domácího hospice, uhradíme náklady spojené právě s touto službou.

Opravíme smuteční síň

Jsou v životě místa, která jsou v našem životě důležitá. Rodiče mají jistě na paměti, kde se narodil jejich syn či dcera. Děti i jejich rodiče si vzpomenou na svou základní školu. V situacích, kdy nám věk či zdravotní stav neumožňuje zůstat v domácím prostředí se jistě všichni spolehneme na služby domova pro seniory. Na konci svých dnů se s námi přijdou rozloučit naši blízcí do kostela či rozlučkové místnosti. Ta naše však potřebuje rozsáhlou rekonstrukci. Věříme, že důstojné prostředí, si na cestě poslední naši blízcí zaslouží, a my jim ho dopřejeme.

 

Soutěž o nejoblíbenějšího učitele Strakonic

Dát dětem to nejlepší vzdělání? To chce každý rodič a my v ODS to chceme také. Jednou z cest může být soutěž o nejoblíbenějšího učitele. Inspirací nám je celorepubliková soutěži Zlatý Ámos. Chceme však soutěžit u nás ve Strakonicích, zapojit všechny učitele, jejich žáky a studenty. Nejlepší učitele, kteří naučí a přitom jsou u dětí oblíbení, odměníme a jejich školy resp. třídy také.

Podpora Nemocnice Strakonice

Každý se jednou dostane do situace, kdy potřebuje pomoc lékaře. V ten okamžik je nám jedno, zda je nemocnice soukromá, krajská či městská. Důležité je, že nám tam pomohou. Chceme všem lékařům a sestrám Nemocnice Strakonice poděkovat. Slibujeme, že každý rok naší/Vaši nemocnici podpoříme.

 

Více parkovacích míst

Znáte tu situaci, kdy přijíždíte do centra města a nemáte kde zaparkovat? My ano a opravdu nám to vadí. Myslíme si, že je potřeba ve městě vybudovat více parkovacích míst, která jsou na centrum navázaná. Vhodným řešením je parkovací dům.

Rekonstrukce Velkého náměstí a širšího okolí

Město Strakonice má rekonstruovanou první část Velkého náměstí a druhá část zůstala bez úprav. Nechceme hodnotit, proč k tomu došlo. Považujeme však za nutné rekonstrukci Velkého náměstí dokončit. V příštích čtyřech letech realizujeme rekonstrukci i druhé části náměstí a širšího centra.

 

PRO pokračování rekonstrukce Kulturního domu Strakonice

Již dlouhou dobu je v plánu rekonstrukce Kulturního domu ve Strakonicích. Domníváme se, že rekonstrukci si tato stavba opravdu zaslouží a obyvatelé města Strakonice si zaslouží lepší místo pro plesy, divadla, poslech hudby či jiné kulturní akce. Podporujeme proto návrh i rozsah rekonstrukce dle projektu Ing. arch. Jana Zákosteleckého a v rozpočtech let následujících vyčleníme dostatek prostředků pro pokračování rekonstrukce.

Nové prvky skateparku

Ten pocit, když můžeš dovádět na nových prvcích skateparku...

 

Více linek MHD

Jezdíte autobusem, nebo také jako většina lidí ve Strakonicích ne? Možná je to proto, že linek je málo a prakticky vůbec nám bus nejezdí tak, abychom se dostali do práce, školy či kamkoliv jinam. Stejně jako v minulém období proto chceme zvýšit počet autobusových linek, a tak zajistit městskou hromadnou dopravu jako skutečnou alternativu k individuální dopravě autem.

Rekonstrukce sportovišť Na Křemelce

Podpora sportu, to je také péče o sportovní areály. Sportovní areál Na Křemelce je jedním z našich největších - zimní stadion, plavecký stadion, fotbalové hřiště či skate-park. Všechna tato sportoviště si zaslouží významnou investici. Asi nejvíce jsou potřeba prostředky na rekonstrukci zimního stadionu. Jsme připraveni významnou investici Na Křemelce realizovat.

 

Přispějeme na otevření kostelů

V našem městě jsou 4 kostely - Kostel Sv. Prokopa, kostel sv. Markéty, kostel sv. Václava a kostel Panny Marie Bolestné na Podsrpu. Každý kostel je něčím zvláštní a jedinečný. Rádi bychom umožnili zhlédnout tuto krásu a jedinečnost i turistům, kteří do Strakonic zavítají. Každoročně tak přispějeme na to, aby mohla církev zajistit otevření kostelů a zároveň zajistila jejich bezpečnost. Věříme, že to jak občané města, tak turisté ocení.

NE malé vodní elektrárně

Téma výstavby ma vodní elektrárny se vynořilo v minulém roce jako příšera z řeky Otavy. Změna územního plánu, byla jedinou šancí, pro odmítnutí tohoto projektu a podařilo se. Vodní elektrárna (příšera) byla zdolána. Hodně pomohl také veřejný projev nesouhlasu s výstavbou u občanů města. Děkujeme Vám za to. My v ODS budeme nadále bránit zájmy obyvatel města Strakonice a nedopustíme vznik této stavby ani v budoucnu.

Podpora sportu

Také jste fandili sportovcům na olympiádě? My ano a byli jsme hrdí na výsledky českých sportovců. Uvědomujeme si spoluzodpovědnost za podporu sportu i ze strany města Strakonice. Ve Strakonicích však zatím podporovalo město formou přímé podpory jen sport dětí a dospělí zůstávali mimo tento druh podpory. My se domníváme, že sport je důležitý jak pro děti, tak i pro dospělé, a proto plánujeme zdvojnásobit částku určenou na podporu sportu (oproti rozpočtu 2017).

Podpora kultury

Kultura ve Strakonicích se postupně proměňuje. Dříve nepodporovaná rocková scéna dostává významnější podporu, zatímco „tradiční“ kultuře významná podpora schází. Domníváme se, že u nás ve Strakonicích si zaslouží podporu všechny druhy kultury od street art přes rockovou scénu až po folklór. Chceme tedy navýšit o 100% dotace na přímou podporu kultury.

Šlapadla a loďky na Otavě

Také jste jako děti snili o plavbě na zaoceánských parnících, o koupání s delfíny či o pirátských bitvách? My bychom chtěli sny změnit ve skutečnost. Na strakonickém Podskalí stávající radnice udělala krásné koupací molo. Navážeme na tuto atrakci a umožníme obyvatelům města a návštěvníkům Strakonic půjčit si lodičku či šlapadla. Jsme přesvědčeni, že si zde užijete legraci, dětem splníte jich sny, zažijete romantickou projížďku po řece Otavě a podíváte se na město z jiné perspektivy.

 


www.podskali.net

Copyright 2013, www.prostrakonice.cz